BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI!

Drodzy współmieszkańcy naszego miasta, zima powraca. Ponownie zaczynają się problemy z zalegającym śniegiem i mrozem, który lada dzień ma ścisnąć. W związku z tym mam pewnego rodzaju apel do wszystkich z nas. Odgarniając swoje posesje pamiętajmy o tym by nie wyrzucać śniegu na ulicę. Wiąże się to ze stwarzaniem zagrożenia dla poruszających się pojazdów. Miasto Marki przygotowało specjalne miejsce do składowania zalegającego śniegu (róg ulicy Okólnej i Grunwaldzkiej). Kolejnym problemem, który należy poruszyć przy okazji nadchodzących mrozów jest fakt, iż niektórzy z mieszkańców pozbywają się nadmiaru wody używając do tego węży. Niestety podobnie jak w przypadku śniegu, woda zostaje wylewana na ulicę. Jeśli, więc już musimy się jej pozbyć nie róbmy tego podczas mrozów. Wszyscy chyba wiemy jak wielkie zagrożenie w ten sposób stwarzamy. Bądźmy odpowiedzialni i nie myślmy tylko o sobie. Obok nas mieszka sąsiad, chodzą dzieci, ludzie starsi, jeżdżą pojazdy, to ważne aby każdy z nas miał bezpieczną drogę do własnego domu. Przypominam jednocześnie o obowiązku odśnieżania chodników mieszkańcom, których posesje przylegają bezpośrednio do owych chodników. Wierzę w to, że jesteśmy odpowiedzialni i będziemy dbali o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

3 myśli na temat “BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI!”

  1. Hmm Szanowna rada miasta to nie ma pojęcia kompletnego że ludzie którzy wylewają wodę na ulicę są do tego zmuszeni. Zalewa piwnice,komórki przez roztopy śniegów. I co my mamy robić z tą wodą??? Kanalizacji przez tyle lat nie zrobiliście. Dopiero teraz zaczęło się coś dziać ale to tylko dzięki burmistrzowi Werczyńskiemu.

    1. Jestem zmuszony niejako się bronić. Panie Michale jestem radnym nowej kadencji, więc stwierdzenie „kanalizacji przez tyle lat nie zrobiliście” jest chyba przesadzone i nie pod moim adresem. Chciałbym również zauważyć, że burmistrz Werczyński jest włodarzem naszego miasta od 14 lat. To chyba dość długi okres czasu na zbudowanie kanalizacji. Jeśli chodzi zaś o zalewanie piwnic mieszkańców Marek to proszę zapytać co stało się z gliniankami w środkowej części miasta. Były to naturalne zbiorniki retencyjne. W tym momencie poziom wód gruntowych wzrósł o ok. 2 metry i woda pojawia się tam gdzie jej nigdy nie było. Proszę spojrzeć na temat bardziej obiektywnie, rzucając oskarżenia. Pozdrawiam serdecznie.

  2. Witam ponownie

    To Pan jako nowy Radny powinien się starać o to aby w naszej okolicy gdy będzie robiona kanalizacja zrobiono prawidłowy odpływ ulic wtedy nie bedzie problemu.Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.