RADNI SOLIDARNI Z MIESZKAŃCAMI

Wszyscy chyba znamy dramat pogorzelców z ulicy Wiśniowej, którym to niedawno spłonął dobytek całego życia. Sprawa ta jest o tyle trudna, iż rodzina ta zastała pozbawiona środków do życia, w wyniku utraty pracy tuż przed tragedią. Urząd Miasta Marki zapewnił pomoc poszkodowanym w wysokości 20 tysięcy złotych. W dniu dzisiejszym radni jednogłośnie zdecydowali o zwiększeni tej kwoty o kolejne 10 tysięcy złotych. Jest też kwestia nagrody dla bohaterskiej postawy sąsiada poszkodowanych, który to z płonącego budynku uratował dwójkę dzieci. Sprawą owej nagrody mają się zająć burmistrz Mareki oraz przewodniczący Rady Miasta. Jednocześnie apeluję w imieniu swoim jak i poszkodowanych o wsparcie dla wspomnianej rodziny.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta miała również miejsce zbiórka pieniędzy dla Patryka. Jest on ofiarą wypadku samochodowego podczas którego uległ bardzo ciężkim obrażeniom ciała. Urazy te wymagają skomplikowanych operacji poza granicami naszego państwa. Jak wiadomo chodzi tu znaczne kwoty pieniężne. Rodzina niestety wyczerpała już swoje oszczędności. Z apelem o pomoc przyszła jedna z naszych koleżanek, radna obecnej kadencji Iza Brzeźińska. Wszyscy radni okazali swoje współczucie wspierając Patryka częścią swoich diet.
Wszystkim znającym temat Patryka prosimy o pomoc, jeśli jest ktoś kto zechciał by pomóc a nie wie jak, proszę o kontakt mailowy. arkadiusz.werelich@onet.pl

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.