WALKA Z WODĄ ROZPOCZĘTA

Walka z problemami wody w naszym mieście rozpoczęta. W 2011 roku w budżecie Miasta Marki zostały zabezpieczone środki na następujące cele:
przedłużenie odwodnienia ul. Sowińskiego oraz odwodnienie ul. Dobrej ( odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Sowińskiego)
budowa kanalizacji deszczowej w ul. Kasztanowej
wykonanie studni chłonnej na ul. Sowiej
projekt odwodnienia w rejonie dróg: Ząbkowska, Lisa Kuli, Szkolna, Zajączka, Sowia i Łączna
Jednocześnie w budżecie przewidziana jest kwota 800 000 zł na cele związane z melioracją, tzn. chodzi tu o renowacje istniejących rowów melioracyjnych, projekty nowych rowów, przebudowę przepustów itp. Są to rejony ulic: Koszalińskiej, Wyspiańskiego, Zygmuntowskiej, Dzikiej, Wilczej, Zajączka, Solskiego, Szkolnej. Zostanie również wybudowana kanalizacja deszczowa na ulicy Ząbkowskiej od ulicy Fabrycznej do Szpitalnej. Prace te wykona Wodociąg Marecki. Istnieje szansa, że w tym roku uda się, przeprowadzić jeszcze dodatkowe prace. Kryzys powoduje bowiem obniżenie kosztów związanych z pracami. To dopiero początek walki naszego miasta z problemami wody, ale został zlecony kompleksowy plan rozwiązania tego problemu. Po jego sporządzeniu, zostaną poczynione kolejne prace, w celu rozwiązania tego uporczywego problemu. Problemu jakim niewątpliwie w ostatnim czasie jest woda.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.