SUKCES „ORLIKA” – POPARTY LICZBAMI!

W oczekiwaniu na zakończenie prac kanalizacyjnych powstaje w Marach infrastruktura sportowa, która była oczekiwana w mieście od lat. Statystyki dotyczące kompleksu boisk „orlik” przy ul. Stawowej dowodzą, że jego budowa okazała się wielkim sukcesem obecnej kadencji.

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu omawiany był punkt, który dotyczył podsumowania funkcjonowania „orlika”- od momentu jego otwarcia do ostatniego dnia wakacji. Informacje, które przekazał naczelnik Wydziału Spraw Społecznych przekonały chyba największych oponentów, że „orlik” był w Markach inwestycją niezbędną i potrzebną. Szczególnie imponująco przedstawiały się dane z użytkowania lodowiska (biały orlik). Okazało się, że w styczniu odnotowano 8700 wejść na lodowisko, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem.

Od momentu oddania „orlika” do użytku, do ostatniego dnia wakacji – odnotowano ponad 27000 wejść na obiekt, z czego 17000 dotyczyło boiska wielofunkcyjnego, a 10000 lodowiska i boiska do koszykówki.

Obecnie na obiekcie, który otwarty jest w godzinach 10-21.30 –  pracują 3 osoby (2 animatorów, 1 koordynator). Do ich obowiązków należy nadzorowanie użytkowników, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa i korzystali z infrastruktury zgodnie z obowiązującym regulaminem.

„Orlik” w godzinach 10-14 jest do dyspozycji placówek oświatowych znajdujących się na terenie miasta, a w godzinach 14-20 dla osób prywatnych, które chcą skorzystać z boisk. Istniej jeszcze możliwość korzystania z obiektu w godzinach 20-21.30, ale w tym przypadku trzeba zawrzeć porozumienie z UM.

W chwili obecnej z „orlika” korzysta 14 grup zorganizowanych.

Warto również wspomnieć o rozgrywkach, które odbyły się na boiskach „orlika” w dniach 01.04 – 30.06.2012 r. W rywalizacji brało udział 11 drużyn, w składach których występowało 132 zawodników. Rozegrano 55 meczów i strzelono 500 bramek. Rozgrywki odbywały się w ramach mareckiej ligi szóstek.

Wszystkie dane, które zostały przedstawione na posiedzeniu komisji pokazują, że budowa „orlika” była potrzebna i oczekiwana w mieście. Widząc, jaki sukces odniósł nasz pierwszy „orlik” postanowiliśmy, aby kolejny „orlik” powstał na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Inwestycja jest obecnie w trakcie realizacji, a dodatkowo zagospodarowany zostanie teren szkoły, co pozwoli na bezpieczne i wygodne użytkowanie obiektu.

Podczas posiedzenia padła jeszcze jedna decyzja, która jest bardzo ważna dla najmłodszych, ale nie tylko – mieszkańców Marek. Członkowie komisji postanowili w porozumieniu z burmistrzem, aby poszukać środków w tegorocznym budżecie, na skorzystanie z programu – „Biały orlik”. Jeśli uda się wygospodarować odpowiednie środki, to jest szansa, aby na terenie szkoły funkcjonowało drugie marecki lodowisko. Trzymajmy, więc kciuki za powodzenie kolejne inwestycji w mieście.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.