ULICA IMIENIA – KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W MARKACH?

W Markach możemy spotkać się z nazwami różnych ulic, ale daleko szukać ulicy, która nosiłaby nazwę sportowca, a przecież to właśnie sportowcy dostarczają nam niezapomnianych emocji i przechodzą do historii, jako bohaterowie, o których się nie zapomina…

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem, aby złożyć wniosek o nadanie jednej z ulic w Markach imienia Kazimierza Górskiego. Przyznam, że pierwszy pomysł dotyczył Kazimierza Deyny, ale po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem, że zachowując pewną hierarchię wypadałoby, aby w pierwszej kolejności uhonorować naszego najsłynniejszego trenera w historii – Kazimierza Górskiego.

W minioną środę złożyłem wniosek w kancelarii Urzędu Miasta. Obecnie wniosek oczekuje na najbliższą sesję Rady Miasta, gdzie zostanie przedstawiony radnym i przekazany do Komisji Oświaty, Kultury i Sportu do zaopiniowania.

Mam głęboką nadzieję, że radni naszego miasta pozytywnie odniosą się do złożonego wniosku i poprą go jednogłośnie. Osoba tak zacna, jaką niewątpliwie był Kazimierz Górski nie powinna budzić wątpliwości wśród radnych, ale jak będzie – okaże się już niebawem.

Wniosek złożony w kancelarii Urzędu Miasta Marki w dniu 12.09.2012 r.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

Jeden komentarz na temat “ULICA IMIENIA – KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W MARKACH?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.