PRZEBUDOWA 2 KM ROWÓW W RAMACH DOFINANSOWANIA WFOŚ – START!

Rozpoczęta została inwestycja, która związana jest z przebudową rowu biegnącego od Trasy Toruńskiej do ul. Kordeckiego.

Ruszyła właśnie przebudowa rowu, który przebiega wzdłuż Skrzetuskiego do ul. Kordeckiego od Trasy Toruńskiejo. Rów ma długość 1386 metrów. Przebudowany zostanie również rów, który znajduje się wzdłuż ul. Długiej o długości 668 metrów. W sumie zrealizowana zostanie budowa ponad 2 km rówów w ramach projektu dofinansowanego na poziomie 49% przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Umowa ma na celu niwelację rowu, umocnienie skarp oraz dna prefabrykatami.  Obecnie stan wspomnianych rowów pozostawia wiele do życzenia, a należy pamiętać, że są one odpowiedzialne za odwodnienia znaczącej części miasta. Na dzień dzisiejszy rowy te są odpowiedzialne za  odprowadzenie wody z blisko 8 km instalacji odwodnieniowych.

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.