BIBLIOTEKA NARODOWA WSPIERA MARECKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ KWOTĄ – 11 TYŚ. ZŁ

Marecka Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie w kwocie 11 000 zł. Dofinansowanie w ramach programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” zostało przekazane na rzecz mareckiej biblioteki ze strony Biblioteki Narodowej.

Program, który realizowany jest w ramach zadań własnych Biblioteki Narodowej, skierowany został do bibliotek na terenie całego kraju. Wymogiem, który zakłada wspomniany program jest zakup nowości dla dzieci i młodzieży, który winien wynosić 1/3 przyznanej kwoty dofinansowania.

Środki, które pozyskała Biblioteka Publiczna Miasta Marki, zostały przeznaczone na zakup 535 woluminów. Z kwoty 11 000 zł, którą otrzymała nasza biblioteka, kwotę 3700 zł przeznaczono na zakup książek dla dzieci i młodzieży.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.