INWESTYCYJNA OFENSYWA W MARKACH, CZYLI PRZETARG, ZA PRZETARGIEM…

Inwestycje  to działania, które każdy mieszkaniec szybko zauważa, ponieważ dotyczą nas wszystkich. To, jaka skala inwestycji ma miejsce w naszym mieście – pokarzą liczby…

Okazuje się, że w latach 2006 – 2010, czyli za czasów poprzedniej Rady Miasta, ogłoszono nieco ponad 150 przetargów. Jeśli zaś chodzi o obecną kadencję Rady Miasta, która funkcjonuje od listopada 2010 roku, to liczba ogłoszonych przetargów przekroczyła 130.

Należy pamiętać, że mówimy o przetargach, które zostały ogłoszone, tylko w latach 2011 – 2012, a przecież rok się jeszcze nie skończył. To pokazuje skalę inwestycji, które mają miejsce w Markach, mimo że równolegle prowadzone są prace kanalizacyjne. Oczywiście część przetargów została dopiero rozstrzygnięta, część jest w fazie ogłoszenia, ale jedno jest pewne – inwestycje powstaną.

Miejmy nadzieję, że utrzymamy to tempo, bo w takiej sytuacji wynik obecnej Rady Miasta byłby imponujący – ponad 250 przetargów w cztery lata. Nasze miasto się zmienia, co pokazują powyższe informacje, ale to nie koniec. W dalszym ciągu planowane są nowe inwestycje, które mają poprawić standard życia naszych mieszkańców.

Trzymajmy, więc kciuki za ich powodzenie.

Informacje na temat przetargów znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

http://bip.marki.pl/pl/bip/przetargi

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.