JEST SZANSA NA REWITALIZACJE PARKU MIEJSKIEGO.

Teren parkowy, który znajduje się w sąsiedztwie pałacyku Briggsów ma szanse na przemianę. Wszystko za sprawą koncepcji mieszkanki naszego miasta, która w ramach pracy magisterskiej przygotowała wspomnianą koncepcję.

Praca Pani Agaty Woźniak, która została przygotowana pod kierunkiem dr. Kingi Kimic na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW była wystawiona w Urzędzie Miasta. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż w czasie wystawienia wzbudziła zachwyt zarówno radnych, jak i burmistrza. Z ostatnio publikowanych informacji wynika, że rozpoczęte zostały prace, które związane są z przygotowaniem dokumentacji w tej sprawie. 

Sprawa zagospodarowania parku miejskiego, które jest zadaniem całorocznym w planie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu jest w zainteresowaniu radnych, którzy podczas wczorajszego posiedzenia komisji zatwierdzili ten punkt, jako kolejne wyzwanie w 2013 roku.

park

Źródło: strona UM Marki

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.