SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ!

Dziś żyjemy szybko i dynamiczne. Czasami jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia drobnej pożyczki. Z uwagi na fakt, że jest to pożyczka na małą kwotę – nie zwracamy uwagi na podstawowe zapisy w umowie, a to wielki błąd, ponieważ konsekwencje mogą okazać się przykre w skutkach…

W tej sytuacji powstała kampania społeczna, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na ryzyko wiążące się z podpisywaniem umów pożyczkowych. Umów na zaciąganie pożyczek krótkoterminowych, ale wysokooprocentowanych. Mówimy o tzw. „chwilówkach”, które stały się tematem wielu programów telewizyjnych i artykułów prasowych. 

Celem kampanii jest również ostrzeganie nas przed instytucjami finansowymi, które z różnych powodów nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

zanim

Zachęcam do skorzystania z porad, które często mogą uchronić nas od spirali zadłużenia.

SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ!

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.