UNIJNY PROJEKT POMOŻE 1183 MARECKIM UCZNIOM!

Ostatnie wyniki szóstoklasistów wprawiły nas w zadowolenie, ponieważ były najlepsze w historii. Dziś możemy mieć kolejne powody do zadowolenia, a powodem tego jest fakt, że uczniowie mareckich szkół podstawowych dostaną wsparcie w postaci unijnego programu z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych.

W zbliżającym się roku szkolnym w Markach będzie realizowany projekt „Indywidualizacja nauczania w 5 szkołach podstawowych Gminy Marki”.

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych dla dzieci z klas 1 – 3. Zajęcia z matematyki, czytania i pisania, logopedii, przyrody, gimnastyki korekcyjnej, czy integracji sensorycznej – to tylko niektóre z zajęć przewidzianych dla dzieci.

Zakłada się, że z zajęć skorzysta 1183 mareckich uczniów. Zajęcia skierowane będą do dzieci, które mają określone problemy dydaktyczne. Projekt przewiduje również zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, którzy wykazują zainteresowania naukami matematyczno – przyrodniczymi.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Kwota dofinansowania wynosi 535 147 zł, z podziałem na: prowadzenie zajęć dodatkowych -506 100 zł, doposażenie bazy dydaktycznej – 29 047 zł

Jestem przekonany, że wspomniany projekt przyczyni się w przyszłości do dalszego polepszania wyników w nauce mareckich uczniów.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.