STYPENDIA DLA MARECKICH UCZNIÓW I STUDENTÓW!

stypendiaRozpoczyna się kolejna edycja programu stypendialnego dla mareckich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Termin składania wniosków upływa 7 października 2013 r.

O przyznanie stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci szkół wyższych, którzy na stałe są mieszkańcami Marek.

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy w następujących kategoriach:

– za osiągnięcia w nauce,

– za osiągnięcia sportowe lub artystyczne oraz dobre wyniki w nauce.

Wnioski o stypendium mogą składać:

– sami zainteresowani,

– rodzice lub prawni opiekunowie ucznia,

– rady pedagogiczne bądź rady szkół,

– dyrekcje szkół,

– organizacje samorządowe i społeczne,

– władze klubów i organizacji sportowych.

Wnioski muszą zostać złożone w Kancelarii Urzędu Miasta Marki przy Al. J. Piłsudskiego 95 w Markach do 7 października 2013 roku.

Szczegółowe informacje, dotyczące zasad przyznawania stypendiów, zawiera załącznik do uchwały  nr X/72/2011 Rady Miasta Marki z dnia 22 czerwca 2011 roku.

Dodatkowych informacji w sprawie przyznawania stypendiów udziela Zespół Obsługi Placówek Oświatowych przy ul. Klonowej 7 w  Markach, nr tel. (22) 771-37-34.

Druk wniosku w wersji PDF

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.