TURNIEJ „PIŁKARSKIE MARKI 2013”- PODSUMOWANIE I FOTORELACJA

2014 września odbyła się pierwsza edycja turnieju piłki nożnej „Piłkarskie Marki 2013”, w którym wzięli udział mareccy piłkarze w wieku 12-15 lat. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn, z których każda liczyła 8 zawodników, natomiast areną zmagań był orlik, przy Szkole Podstawowej Nr 1.

Nasz turniej od samego początku wspierał wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, który wziął udział w ceremonii wręczania nagród zwycięskim drużynom.

Dla uczestników przeznaczyliśmy atrakcyjne nagrody w postaci pucharów, piłek nożnych, ochraniaczy, bidonów, czy dyplomów.

Turniej był zabezpieczony pod względem medycznym, a nad bezpieczeństwem na boisku czuwał profesjonalny sędzia piłkarski.

Przebieg turnieju przedstawiał się następująco:

Wyniki spotkań fazy grupowej:

ATS ORLIKOWSCY – GIMNAZJUM NR 1 (grupa 2) 2:0

ATS ORLIKOWSCY – GIMNAZJUM NR 1 (grupa 1) 0:2

GIMNAZJUM NR 1 (grupa 1) – GIMNAZJUM NR 1 (grupa 2) 3:0

JAJKA Z MAJONEZEM – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 3:0

SMERFIKI – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 7:0

JAJKA Z MAJONEZEM – SMERFIKI 2:2

JAJKA Z MAJONEZEM – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 5:0

SZOŁA PODSTAWOWA NR 2 – SMERFIKI 0:2

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 2:3

Wyniki spotkań półfinałowych:

GIMNAZJUM NR 1 (grupa 1) – JAJKA Z MAJONEZEM 0:3

ATS ORLIKOWSCY – SMERFIKI 1:1, 0:0, 2:1

Wynik spotkania o III miejsce:

SMERFIKI – GIMNAZJUM NR 1 (grupa 1) 2:0

Wynik spotkania finałowego:

ATS ORLIKOWSCY – JAJKA Z MAJONEZEM 0:0, 0:1

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom. Bardzo cieszy fakt, że zmagania piłkarskie stały na bardzo wysokim poziomie, co cieszy podwójnie, ponieważ większość zawodników, biorących udział w rywalizacji, trenuje w naszym lokalnym klubie piłkarskim – Marcovia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Organizowanie turnieju było dla mnie wielką radością i przyjemnością, ale również dużym wyzwaniem, dlatego chciałbym podziękować wszystkim tym, bez który ten turniej by się nie odbył.

Dziękuję koleżankom i kolegom z mareckiego koła PO, dziękuję sponsorom oraz dyrekcjom mareckich szkół, dziękuję również Marcinowi Piotrowskiemu i wszystkim tym, których zapomniałem wymienić…

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a przyszłoroczna edycja będzie jeszcze lepsza od tegorocznej.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.