PARKING ROWEROWY B&R NA TERENIE M1?

W Markach rozrasta się sieć miejskich parkingów rowerowych w systemie B&R.

Ostatnimi czasy otrzymywałem zgłoszenia od mieszkańców, mówiące o tym, aby jeden z parkingów usytuować na terenie parku handlowego M1.

Z uwagi na ten fakt, podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetowo-Gospodarczej, poinformowałem burmistrza o potrzebie takiego parkingu na terenie M1. Burmistrz zapewnił, że pojęte zostaną rozmowy z zarządcą parku handlowego, czy istnieje taka możliwość.

Lokalizacja ta nie jest bez znaczenia, ponieważ wielu mieszkańców Marek korzysta z linii autobusowej nr 190, więc używają różnego rodzaju transportu, aby dostać się na przystanek wspomnianego autobusu. Jak dobrze wiemy autobusy linii nr 190, to już pierwsza strefa biletowa, więc spore oszczędności w przejazdach do pracy, czy szkoły…

W jednym z pism sugerowałem, aby zwiększona została liczba stojaków w mareckich szkołach, ale to chyba kwestia, która powinna wyjść poza system z uwagi na założenie parkingów rowerowych B&R, czyli zostaw swój rower w pobliżu przystankowego autobusowego i korzystaj z komunikacji miejskiej.

Uważam, że warto się zastanowić, aby marecki system wyglądał podobnie do tych, które funkcjonują w innych miastach, gdzie zaparkowane rowery są pod dachem. Zdaję sobie sprawę, że budowa wiat pochłonie dodatkowe koszty, ale temat wart jest rozważenia…

br

bikeride

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.