Zapraszamy Mieszkańców Marek do wzięcia udziału w akcji sprzątania zbiornika wodnego „Konne” oraz terenu bezpośrednio graniczącego z wodą.

„Konne” to jeden z nielicznych zbiorników wodnych na terenie naszego miasta, dlatego powinniśmy dbać o jego czystość, dbać w sposób szczególny. Niestety, ale w obecnej chwili teren, na którym znajdują się glinianki pozostawia wiele do życzenia. Zalegające śmieci sprawiają, że nasz mały rezerwat przyrody niszczeje na naszych oczach. Zaistniała sytuacja spowodowała, że narodziła się idea, mająca na celu zagospodarowania tego terenu dla mieszkańców Marek. Na początku roku pojawił się pomysł, aby przeprowadzić akcję porządkowania zbiornika „Konne” oraz terenu wokół niego. Konsekwencją ówczesnych decyzji jest akcja, która odbędzie się 26 października.

Akcję rozpoczynamy o godzinie 11.00 zbiórką na terenie przylegającym do zbiornika od strony ulicy Stawowej. W naszej akcji weźmie udział sprzęt pływający mareckiech wędkarzy, dzięki któremu zostaną usunięte śmieci z miejsc trudno dostępnych. Śmieci będą zbierane do worków, które przygotują organizatorzy. Prosimy jedynie o zaopatrzenie się w rękawice ochronne. Zakładamy, że intensywne porządkowanie zajmie nam ok. 2 godzin, dlatego finał akcji planowany jest na godzinę 13.00

Dla uczestników zaplanowaliśmy wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku oraz strażacką grochówkę. Na spragnionych czekać będą napoje oraz gorąca kawa i herbata. Oczywiście wszystkie te atrakcje zapewniają organizatorzy.

Miejmy nadzieję, że 26 października dopisze zarówno frekwencja, jak i pogoda?

Serdecznie zapraszamy – Marcin Piotrowski, Arkadiusz Werelich, Społeczna Straż Rybacka koła PZW nr 14 w Marach.

konne

Uwaga!

Już dziś serdecznie zapraszamy na sprzątanie terenu leśnego w okolicach ulicy Złotej w Markach. Porządki odbędą się w pierwszych tygodniach listopada. O dokładnym terminie będziemy informowali na bieżąco. Na akcję zapraszają: radna Agnieszka Lużyńska, oraz radni Marcin Piotrowski i Arkadiusz Werelich.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.