Uchwała intencyjna w sprawie budowy II linii metra na warszawskiej Białołęce.

stanowisko-page-001Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom naszego miasta oraz możliwości dalszego i systematycznego rozwoju Marek, złożony został pod obrady Rady Miasta Marki projekt uchwały intencyjnej w sprawie przyjęcia stanowiska przez Radę Miasta Marki w sprawie zmiany zapisów Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m. st. Warszawy, polegającej na zmianie trasy końcowego północnego odcinka II linii metra.

Pod złożonym projektem uchwały podpisałem się wspólnie z radnym Marcinem Piotrowskim oraz radną Agnieszką Lużyńską, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważnym dla Marek przedsięwzięciem byłaby budowa metra w tak bliskiej odległości od naszego miasta.

Należy wspomnieć, że projekt uchwały intencyjnej jest owocem spotkania, które radny Piotrowski odbył w zeszłym tygodniu z burmistrzem dzielnicy Białołęka. Swego czasu miałem okazję prowadzić rozmowy z jednym z radnych dzielnicy Białołęka, który już wtedy podzielił się ze mną informacjami na temat planowanych działań samorządowców z ościennej dzielnicy, o czym pisałem w internecie.

W tej sytuacji cieszy fakt, że działania, które podjęliśmy wspólnie z radnym Piotrowskim oraz radną Lużyńską w celu poparcia starań Białołęki o zmianie lokalizacji końcowego odcinka II linii metra, dały impuls do kolejnych działań, które podjął burmistrz Marek i jego zastępczyni.

Mam nadzieję, że współpraca samorządów Marek i Białołęki, przy jednoczesnym wsparciu i przychylności osób decyzyjnych za budowę metra, pozwoli zrealizować jeden z jego odcinków w najbliższym sąsiedztwie naszego miasta.

Projekt uchwały oraz uzasadnienie

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.