Radni zdecydowali…, działka pozostanie w zasobach miasta.

Radni zdecydowali, że działka na rogu ulicy Okólnej i Słonecznej, na której znajdował się swego czasu budynek komunalny – nie zostanie wystawiona na sprzedaż.

Z propozycją sprzedaży wystąpił do radnych burmistrz, ale radni głosami (5 ZA, 12 PRZECIW, 3 WSTRZYMUJĄCE SIĘ), zdecydowali, że działka pozostanie w zasobach miasta.

Należy zwrócić uwagę, że działka o powierzchni ok. 2400 m dałaby wpływy do budżetu miasta w granicach 1 mln zł. Osobiście głosowałem jednak przeciw sprzedaży działki, ponieważ uważam, że obecna koniunktura nie sprzyja sprzedaży nieruchomości z uwagi na ich niskie ceny.

Dodatowym argumentem, aby pozostawić działkę w zasobach miasta jest fakt, że działka, która posiada wszystie media i znajduje się w ta dobrej lokalizcji może posłużyć miastu w przyszłości na cele pożytku publicznego.

działka

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.