Kanalizacja deszczowa w ulicy Szkolnej – ruszyła inwestycja warta ok. 847 000 zł

studnia

Prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ulicy Szkolnej są kontynuacją inwestycji, które mają na celu poprawę sytuacji z odprowadzaniem wód opadowych w Markach.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że obecna Rada Miasta przeznaczyła i przeznacza na ten cel największe środki w historii. Odwodnienia, nowe rowy i modernizacja istniejących, kanalizacje deszczowe to inwestycje, na które przeznaczyliśmy środki liczone w milionach złotych.

Wykonawcą kanalizacji deszczowej w ulicy Szkolnej jest firma DKM – Laskowscy z pobliskiej Kobyłki. Inwestycja związana jest z budową 500 mb kanału deszczowego, 18 przykanalików do wpustów deszczowych, 12 studni z osadnikiem oraz 2 studni z regulatorem przepływu.

Wykonawca zobowiązany jest do odtworzenia nawierzchni drogi, wraz z jej podbudową na całej szerokości.

Zakończenie prac planowane jest na luty 2014 roku.

Niestety, ale w związku z realizacją inwestycji należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Mam nadzieję, że inwestor przeprowadzi prace sprawnie i bez opóźnień, a utrudnienia dla mieszkańców będą minimalne…

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.