Moja interpelacja w sprawie długości sieci dróg powiatowych w poszczgólnych gmianach Powiatu Wołomińskiego.

Powiat Wołomiński to 12 gmin, a każda z nich ma zupełnie inne potrzeby i zupełnie inne możliwości. Dużo mówi się ostatnio o zrównoważonym rozwoju Powiatu Wołomińskiego, co jest w pełni zrozumiałe z uwagi na różny stopień tego rozwoju na przełomie ostatnich lat w każdej z wspomnianych 12 gmin. Mnie osobiście najbardziej interesuje, jak obecnie przedstawia się długość sieci dróg powiatowych w każdej z gmin oraz to, jak logicznie ta sieć dróg jest ze sobą powiązana. Ciekawi mnie również, jak drogi powiatowe powiązane są z drogami wojewódzkimi i krajowymi, aby razem tworzyć infrastrukturę drogową skierowaną dla dobra mieszkańców? Dlatego właśnie skierowałem interpelację do Starosty Powiatu Wołomińskiego o następującej treści:

Powiat Wołomiński składa się obecnie z dwunastu gmin, w tym gmin miejskich: Marki, Zielonka, Ząbki, Kobyłka; gmin miejsko – wiejskich: Radzymin, Tłuszcz, Wołomin; gmin wiejskich: Dąbrówka, Klembów, Jadów, Poświętne oraz Strachówka. Każda z tych gmin dysponuje znacznie różniącą się od siebie siecią dróg powiatowych.

W związku z tym, zwracam się do Pana Starosty z prośbą o odpowiedź na poniższe pytanie?

Proszę o przygotowanie zestawienia, które będzie zawierało następujące informacje:

– nazwę drogi powiatowej,

– gminę, na terenie której dana droga powiatowa się znajduje,

– długość w kilometrach danej drogi powiatowej,

– nawierzchnię drogi powiatowej (gruntowa, utwardzona, asfaltowa, itp.),

– datę, od której dana droga stała się drogą powiatową,

– roczny koszt utrzymania danej drogi powiatowej.

Sugeruję, aby dane zestawienie zostało sporządzone w formie tabeli, co będzie przejrzyste w odbiorze.

Z góry dziękuję za udzielone informacje.

drogi powiatowe

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.