Zawodniczka z Marek doceniona…

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego decyzją Zarządu specjalną nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł uhonorowana została Marta Bańkowska – zawodniczka mareckiego UKS Struga. Gratulacje!

A oto osiągnięcia Marty: junior/senior – Warcaby 100 polowe (junior): I m-ce MP, II m-ce w warcabach błyskawicznych, I m-ce MP warcaby aktywne, I m-ce drużynowe MP. Warcaby klasyczne (junior): I m-ce MP turniej główny, I m-ce w warcabach błyskawicznych, I m-ce w warcabach aktywnych, III m-ce w drużynowych MP. Senior: III m-ce Drużynowych MP turniej główny, III m-ce Drużynowych MP turniej błyskawiczny. Występy międzynarodowe: X m-ce w Młodzieżowych MŚ junior do 16 lat – turniej główny; II m-ce w MŚ w warcabach tureckich.

Piękne osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i tej międzynarodowej.

12143229_1048533788547884_6312728224402471957_n

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.