Dla bezpieczeństwa mareckich uczniów!

Projekty: „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w mareckich szkołach? Tak! To możliwe! Trzeba jedynie dopełnić formalności.

13007342_921374481314939_137087024153188419_n

Poniżej treść pisma, które złożyłem na ręce Burmistrza Jacka Orycha:

W dniu 6.04.2016 roku odbyłem spotkanie z dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa naszych najmłodszych mieszkańców, którzy codziennie pokonują drogę do mareckich szkół podstawowych. Z uwagi z dynamicznym rozwojem miasta, stale zwiększającą się liczbą mieszkańców, a także zwiększającym się ruchem samochodów wspomniana droga do szkoły nie zawsze jest w pełni bezpieczna, co potwierdza się w opiniach rodziców dzieci.

Efektem ww. spotkania jest fakt uzyskania zgody na przeprowadzenie w mareckich szkołach podstawowych akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Akcje z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz udziałem instruktorów, funkcjonariuszy komendy policji, czy służb ratowniczych mają na celu wspieranie działań edukacji komunikacyjnej wśród uczniów szkół. Dodatkowo uczestnicy akcji otrzymują różnego rodzaju nagrody, tj. np. zestawy rowerowe, kaski, odblaski, itp. Jedynym warunkiem zorganizowania ww. akcji jest formalne zgłoszenie szkół przez przedstawiciela samorządu, którym w tym przypadku jest Burmistrz Miasta Marki.

W związku z tym, zwracam się do Pana Burmistrza z wnioskiem o zgłoszenie mareckich szkół podstawowych do udziału w ww. akcjach. W pierwszej kolejności, co jest wynikiem ustaleń ze spotkania proszę o zgłoszenie Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 3, wskazując po dwa terminy w okresach: przed wakacjami oraz we wrześniu tego roku. Oficjalne wystąpienie należy skierować do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Z góry dziękuję za przychylność w przedmiotowej sprawie. Jestem przekonany, że powyższe działania pozytywnie wpłyną na edukację komunikacyjną wśród uczniów mareckich szkół.

 

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.