Kolejny raz zbierzemy zabawki dla najbiedniejszych dzieci z Marek.

Maj to miesiąc bardzo radosny i optymistyczny, a wszystko za sprawą wszechobecnej zieleni, coraz to większych dawek słońca i wizji zbliżających się wakacji. Jest to też czas zbliżającego się święta wszystkich dzieci, a mianowicie Dnia Dziecka. Tak też się składa, że już po raz trzeci przeprowadzimy w Markach zbiórkę używanych zabawek, właśnie w związku ze wspomnianym Dniem Dziecka, a zebrane zabawki przekażemy do mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Chcemy przyczynić się do tego, aby ta wiosenna radość zagościła również na twarzach tych dzieci, których rodziców często nie stać na zakup zabawek.

Warto wspomnieć, że pierwszą zbiórkę przeprowadziliśmy w 2014 roku i ku naszemu zadowoleniu – spotkała się ona z dużym odzewem ze strony mieszkańców. Rok później zabawek było jeszcze więcej, dlatego liczymy, że w tym roku co najmniej powtórzymy zeszłoroczny wynik. Warto zwrócić uwagę, że zbierane zabawki, ale również książki, mimo, że są używane – są w doskonałym stanie. Często przynoszone przez mieszkańców przedmioty w niczym nie różnią się od tych nowych.

Jest to też doskonała okazja dla mieszkańców, aby dokonać corocznego przeglądu
w pokojach swoich pociech, bo być może znajdują się tam niepotrzebne już zabawki.
Dzieci szybko rosną, na półki trafiają coraz to nowe zabawki, co sprawia, że rodzice
nie mają co zrobić z tymi starszymi? Wyrzucić szkoda, oddać nie wiadomo gdzie,
itd. Nasza akcja skierowana jest właśnie do takich osób. Mogą one z jednej strony pozbyć
się pewnego rodzaju problemu, a z drugiej strony pomóc, co jak widać
z przeprowadzonych dotychczas akcji – ma sens…

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do włączenia się w tegoroczną zbiórkę, którą przeprowadzimy w dniach 16.05-20.05.2016 r. w godz. 18:00-20:00. Zabawki oraz książki, również te nowe możecie Państwo dostarczyć pod adres: Marki,
ul. Szczęśliwa 30 (biuro obok sklepu spożywczego KRYS-MAR).

ZBIORKA ZABAWEK.jpg

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.