#zgłośZŁOMA!

Jak informują Mieszkańcy – w naszym mieście są samochody , a może lepszym określeniem byłoby w tym przypadku – złomy, czy wraki, które od długich miesięcy parkują w różnych rejonach Marek. Stan wizualny i techniczny tych samochodów jasno wskazuje na to, że z pewnością nie są użytkowane, a jedynie zajmują miejsce przy ulicach, placach, itp. miejscach miasta.

Niektóre z tych samochodów mają zbite szyby, wystające ostre krawędzie i są „doskonałym” miejscem do zabaw dla dzieci. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że taka zabawa stwarza realne zagrożenie dla najmłodszych mieszkańców Marek!? To oczywiście jeden z argumentów, który wskazuje na potrzebę usuwania takich samochodów z ulic naszego miasta. Kolejnym jest fakt blokowania chodników, co utrudnia poruszanie się osób pieszych, czy zajmowanie miejsc parkingowych, którym przecież wiecznie brakuje. Trzeba też mieć na uwadze ryzyko potencjalnego podpalenia takich pojazdów, które swego czasu miały już miejsce, a które to mogą być niebezpieczeństwem dla najbliższego otoczenia. Ostatnim, ale moim zdaniem równie ważnym argumentem za usuwaniem takich pojazdów jest kwestia estetyki miasta, jego odbioru na zewnątrz – tzw. wizerunku. Każdy z nas mając swoje mieszkanie, dom, działkę, czy podwórko stara się utrzymywać na nich należyty porządek, dlatego miasto, które jest naszym wspólnym dobrem – powinno wyglądać również godnie…

W związku z powyższym, zachęcam Mieszkańców naszego miasta do zgłaszania pojazdów – wraków, które od dłuższego czasu parkują na terenie Marek. Do wszystkich zgłoszeń proszę dołączyć zdjęcie takiego pojazdu oraz jego dokładną lokalizację. To jest dobry czas na jesienne porządki naszego miasta!

Zgłoszenia proszę wysyłać w dn. 7.11.2016 r – 14.11.2016 r.. na adres: werelicharkadiusz@gmail.com

Po tym terminie zostanie złożone pismo do władz naszego miasta oraz do wiadomości mareckiego komisariatu, w którym to zbiorczo zostaną przedstawione wszystkie zgłoszone sytuacje, co powinno rozwiązać problem w sposób kompleksowy…

ZGLOS ZLOMA.jpg

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.