Marki dzielnicą Warszawy? TAK! NIE! NIE MAM ZDANIA!

Doniesienia medialne sugerują, że w najbliższym czasie ma dojść do dużych zmian w podziale administracyjnym Mazowsza. Oceniając poniższy tekst powiedziałbym, że może dojść do prawdziwej rewolucji, bo jak inaczej nazwać włączenie Marek i innych miejscowości obecnego dziś powiatu wołomińskiego w granice Warszawy?

Po opublikowanym przeze mnie wpisie na Forum Mieszkańcu Marek, gdzie powołałem się na artykuł gazety NETKONKRET rozgorzała dyskusja zwolenników i przeciwników opisywanych w artykule zmian. Można było się tego spodziewać, ponieważ zmiany administracyjne, w wyniku których Marki stałyby się jedną z warszawskich dzielnic mają plusy, ale również minusy – pytanie, których z nich jest więcej?

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze kwestie lokalnego patriotyzmu, tożsamości i wielu innych czynników czysto społecznych, których nie możemy przecież pozostawiać przy tak ważnych dla Mieszkańców Marek zmianach.

Opisywane w artykule zmiany administracyjne to jedno, ale w ich wyniku doszłoby również do zmian w wyborze przyszłego burmistrza Marek, który dziś wybierany jest przez Mieszkańców Marek, a po zmianach wyboru dokonywałaby rada dzielnicy Marki.

W wyniku doniesień medialnych, czy prasowych, które oczywiście mogą nieść za sobą opisywane zmiany, ale nie muszą – postanowiłem zamieścić ankietę, w której zadaję proste i czytelne pytanie – „Czy jesteś za tym, aby Marki stały się dzielnicą Warszawy?”

Wyniki zamieszczonej ankiety pozwolą w pewnym stopniu zobrazować nastroje społeczne w naszym mieście. Sam jestem bowiem ciekaw, czy Marczanie chcą dalej nimi pozostać, czy może chcą zostać Warszawiakami?

Tekst artykułu, który wywołał dyskusję: Artykuł gazety NETKONKRET

Zapraszam do wzięcia udziału w internetowym głosowaniu! Ankieta poniżej.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.