Były wojewoda Jacek Kozłowski – obwodnica Marek.

Dziś wszyscy cieszymy się oddaną do użytkowania obwodnicą Marek, ale w tym miejscu chciałbym podziękować byłemu wojewodzie (PO), dzięki któremu tiry omijają nasze miasto. Gdyby nie wsparcie, zaangażowanie i determinacja byłego wojewody obwodnicy dziś z pewnością by jeszcze nie było.

Oczywiście do tego sukcesu przyczyniło się wiele osób i środowisk – od stowarzyszenia Grupa 2020, która zwróciła uwagę na problem, zorganizowała słynną akcję cukierkową i monitorowała poczynania decydentów, po środowiska polityczne, w tym przypadku Platformy Obywatelskiej, dzięki której zdecydowano o powstaniu tej inwestycji.

Jest mi bardzo miło, że były wojewoda docenił również moje starania w walkę o tą kluczową dla Marek, powiatu, ale także kraju inwestycję. Nie jestem dziś w stanie zliczyć spotkań z wojewodą oraz GDDKiA, w których brałem udział ja i działacze PO z powiatu wołomińskiego (Marki, Radzymin).

Na koniec, chciałbym podziękować wszystkim Mieszkańcom naszego miasta, bo tak naprawdę bez ich presji i wsparcia nie było by niczego. Te 11 tys zebranych podpisów pokazało siłę lokalnej społeczności.

Poniżej wpis na FB byłego wojewody Jacka Kozłowskiego.

jacek

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.