Kolejna odsłona przetargu na wykonanie ciągu dróg powiatowych Sosnowa/Kościuszki.

Dziś otworzono oferty na wykonanie ciągu dróg powiatowych Sosnowa/Kościuszki. Kolejny raz okazało się, że jest duży problem na rynku z wykonawcami. W pierwszym przetargu nie zgłosiła się żadna z firm, natomiast w dniu dzisiejszym wpłynęła jedna oferta firmy IDS Bud na kwotę 15,5 mln zł. Kosztorys na tę inwestycję opiewa na kwotę 11,1 mln zł, więc jak łatwo policzyć brakuje 4,4 mln zł. (http://www.marki.pl/…/aktualnosc-5202-tytul-oferta_na_sosno…)

W tym przypadku ofertę złożyła bardzo rzetelna firma z dużym dorobkiem, która wykonywała takie inwestycje jak: Stadion Narodowy, Oczyszczalnie Ścieków „Czajka”, i wiele innych dużych przedsięwzięć. (http://ids-bud.pl/pl/realizacje).

Obecnie trwa sprawdzanie złożonej oferty. Mam nadzieję, że uda się znaleźć brakujące środki w budżecie #PowiatWołomiński oraz #MIastoMarki tak, aby realizacja inwestycja nastąpiła tej wiosny. Obawiam się, że ogłaszanie kolejnego przetargu nie przyniesie lepszych i tańszych rozstrzygnięć, a jedno co jest pewne, to strata kolejnych tygodni, na co nie bardzo możemy sobie pozwolić…

sosnowa.jpg

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.