Spotkanie z Michałem Żewłakowem i Dariuszem Dziekanowskim.

W dniu wczorajszym Marki, a dokładnie budynek AP Marcovii Marki odwiedzili wybitni goście – byli piłkarze reprezentacji Polski – Michał Żewłakow (102 występy w kadrze Polski – najwięcej w historii) oraz Dariusz Dziekanowski (w dziesiątce najlepszych strzelców reprezentacji Polski – 20 bramek).

Spotkanie było doskonałą okazją, aby nasi młodzi zawodnicy usłyszeli od zawodowych piłkarzy, jak przebiegały ich kariery, jak wszystko się zaczęło, ale również, jakie zagrożenia niesie za sobą bycie sławnym…

Nasi młodzi piłkarze zadali gościom wiele ciekawych i czasami trudnych pytań, co z jednej strony powodowało uśmiechy na twarzach Darka i Michała, a z drugiej małe zakłopotanie.

Podczas spotkania prowadzący przeprowadził konkurs z serią pytań, w wyniku których uczestnicy spotkania stali się właścicielami autobiografii „Dziekan”. Na zakończenie była okazja do zdjęć z gośćmi, pozyskania cennych autografów oraz rozmów z Michałem i Darkiem. Gromkie brawa publiczności była chyba dowodem na to, że spotkanie było cennym i ciekawym wydarzeniem w naszym mieście.

Organizatorami tego pierwszego z cyklu spotkań z gwiazdami sportu były: Stowarzyszenie PROJEKT MARKI oraz Akademia Piłkarska MARCOVIA MARKI. Partnerem wydarzenia była Księgarnia ELPAT. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z UM MARKI.

Dziękuję Arturowi Roli – prezesowi sąsiedniego Wichru Kobyłka za poprowadzenie spotkania.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.