Będzie lepsze połączenie Marek z Kobyłką!

Ważna dla Mieszkańców Marek, Kobyłki oraz powiatu wołomińskiego inwestycja z dofinansowaniem samorządu województwa mazowieckiego!

Inwestycja Powiatu Wołomińskiego pod nazwą: przebudowa wraz z rozbudową ul. Dworkowej w Kobyłce i budowa ul. Głównej w Markach, na budowę której Powiat ogłosi przetarg w I kwartale tego roku, a na którą to zabezpieczono w budżecie Powiatu kwotę 2 340 000 zł dostała dodatkowe dofinansowanie z Mazowsza w wysokości 3 416 477, 74 zł. W inwestycji tej udział ma również miasto Marki, które zabezpieczyło w tegorocznym budżecie kwotę 250 000 zł.

Przybliżając, o którą inwestycję chodzi – wyjaśniam:
Mówimy o drodze, która swój początek bierze w Markach (ul. Główna, której modernizację rozpocznie nasze miasto jeszcze w tym roku), dalej przecina drogę wojewódzką nr 631 i wybudowanym już wiaduktem nad obwodnicą Marek przechodzi w ul. Dworkową w Kobyłce.

27331559_1674507879283802_5294537107019753022_n

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.