Odrębna jednostka miejska np. do równania ulic? Będą analizy…

Część zadań związanych z utrzymaniem pasa drogowego w #MiastoMarki przejmie Zakład Usług Komunalnych, co pozwoli na szybszą reakcję w sytuacjach nagłych i nieprzewidzianych. Przeprowadzone zostaną również analizy, które mają dać odpowiedź na pytanie – czy powołana zostanie w Makach odrębna jednostka zajmująca się pracami drogowymi takimi jak np. równanie nawierzchni.Cieszę się, że po pierwsze rozpoczęły się w UM Marki ruchy w celu odciążenia ratusza z drobnych prac związanych z utrzymaniem pasa drogowego, a po drugie, że UM zauważa potrzebę przeprowadzenia analiz, które mam nadzieję przyniosą w niedalekiej powołanie odrębnej jednostki. Jestem przekonany, że to jedynie słuszna droga działania samorządu.

Za chwile większość poważnych firm wejdzie na budowy z uwagi na rozstrzyganie ogłaszanych właśnie przetargów. Większość tych inwestycji posiada dofinansowania zewnętrze, które należy rozliczyć w określonym czasie. Zdecydowana większość inwestycji będzie realizowana w perspektywie 2-3 letniej, więc jest wielce prawdopodobne, że na początku przyszłej kadencji (2 pierwsze lata) znalezienie wykonawcy będzie graniczyło z cudem.

Scan.jpg

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.