Wyniki mareckiej ankiety nie odzwierciedlają krajowych sondaży poparcia dla partii politycznych. Choć to zabawa, to wyniki są interesujące…

Znamy już wyniki ankiety, którą zamieściłem wczoraj na swoim blogu, a którą to udostępniłem na Forum Mieszkańców Marek (Facebook) oraz na portalu Marki.net. Oczywiście wyniki ankiety nie odzwierciedlają zapewne rzeczywistego poparcia dla partii politycznych w naszym mieście, bo i próba reprezentatywna żadna (228 osób na ponad 30 tyś Mieszkańców), ale są z pewnością pewnego rodzaju ciekawością. Z całą pewnością udział w ankiecie wzięli Ci z Mieszkańców, którzy są bardziej aktywni w sieci, więc możemy poznać ich preferencje polityczne.

Jeśli chodzi o same wyniki, to tak jak napisałem powyżej w ankiecie wzięło udział 228 osób, a podział głosów przedstawiał się następująco:

Jeśli zaś chodzi o dokładne wyniki procentowe, to wyniki ankiety wyglądały następująco:

Przypomnę jedynie, że głosowanie trwało 24 godziny, było anonimowe I każda z zainteresowanych osób mogła oddać tylko jeden głos na jedną z opcji.

Już niebawem kolejna ankieta, ale ta będzie chyba ciekawsza, ponieważ będzie się odnosić do lokalnego podwórka, czyli komitetów wyborczych, które najprawdopodobniej wystawią swoich kandydatów do rady miasta Marek w jesiennych wyborach samorządowych.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.