Paweł Zagumny i Piotr Gacek zawitają do naszego miasta!

Już dziś zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Projekt Marki wszystkich Mieszkańców naszego miasta na wyjątkowe wydarzenie – II SPOTKANIE Z GWIAZDAMI SPORTU. Tym razem do Marek zawitają byli zawodnicy siatkarskiej reprezentacji Polski: Paweł Zagumny oraz Piotr Gacek! Znawcom siatkówki nie trzeba przedstawiać tak zacnych gości, dlatego tylko najważniejsze fakty:

Paweł Zagumny występował w reprezentacji Polski w latach 1996-2014, rozgrywający. Największe sukcesy to: złoty medalista Mistrzostw Europy juniorów (1996), złoty medalista Mistrzostw Świata juniorów (1997), srebrny medalista Mistrzostw Świata (2006), złoty medalista Mistrzostw Europy (2009), srebrny medalista Pucharu Świata (2011), złoty medalista Ligi Światowej (2012), złoty medal Mistrzostw Świata (2014). O sukcesach klubowych nie będziemy pisać, a troszkę tego było.

Piotr Gacek występował w reprezentacji Polski na pozycji libero. W kadrze rozegrał łącznie 114 meczów. Największe sukcesy to: srebrny medalista Mistrzostw Świata (2006), złoty medalista Mistrzostw Europy (2009), brązowy medalista Pucharu Świata (2015). Tak jak przypadku ww. gościa sukcesów klubowych nie będziemy wspominać.

Spotkanie w luźnej, sportowej atmosferze odbędzie się 26.03.2018 r., o godz. 18:30 w hali sportowej, przy Szkole Podstawowej Nr 1 (ul. Okólna 14, Marki).

Spotkanie odbędzie się przy współpracy z Urzędem Miasta Marki. Partnerem cyklu jest Księgarnia Elpat.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.