Umowa na wykonanie ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki podpisana!

Dzisiejsze podpisanie umowy na przebudowę ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki. Wykonawcą wartej blisko 16 mln zł inwestycji jest firma IDS-BUD. Odbiory techniczne planowane są na połowę listopada, a zakończenie prac na połowę grudnia tego roku. Na budżet tej inwestycji składają się środki Powiatu Wołomińskiego w kwocie ok. 7 mln zł, Miasta Marki, UE oraz Wodociągu Mareckiego. W imieniu naszego miasta umowę na wykonanie prac podpisał zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha.

Wspomniany ciąg ulic jest drogą powiatową, a realizacja przedsięwzięcia została powierzona naszemu miastu przez Powiat z uwagi na skomplikowanie inwestycji (część środków UE w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych ZIT). Wykonanie przebudowy ciągu ulicy Sosnowej i Kościuszki ma dla naszego miasta jeszcze jedno bardzo ważne znaczenie – pozwoli prowadzić kolejne inwestycje w tzw. Markach Południowych z uwagi na możliwość podpięcia odwodnień z przyszłych, zrealizowanych inwestycji do kanalizacji w ulicy Sosnowej i Kościuszki.

Wspólnie z burmistrzem Jackim Orychem walczyliśmy o każdą
z blisko 7 mln złotówek, którą Powiat Wołomiński przeznaczył na ten cel, a żeby podkreślić znaczenie tej kwoty należy porównać środki, jakie płynęły do naszego miasta z Powiatu na przełomie ostatnich lat. Z danych, które otrzymałem w odpowiedzi na swoją interpelację z początku tej kadencji wynikało, że w latach 2011-2014 z budżetu Powiatu przeznaczono dla Marek niespełna 400 tyś zł! To pokazuje różnicę, ale również to, że można, tylko należy walczyć, a efekty przyjdą wcześniej, czy później…
Dziś jest czas efektów tej walki.

Dla mnie osobiście to bardzo radosny dzień, ponieważ zabiegałem o tę inwestycję od pierwszych dni tej kadencji. Nie było łatwo, ale to był i jest mój priorytet, dlatego cieszę się, że realizacja jest na tym etapie, a w Powiecie udało się wywalczyć wspomniane ok. 7 mln zł. To największa w historii mareckiego samorządu inwestycja drogowa i zarazem największe w historii środki, jakie Powiat Wołomiński przeznaczył dla naszego miasta.

Radując się nie mogę zapomnieć o podziękowaniach dla starostów powiatowych Kazimierza Rakowskiego i Adama Łossana, którzy swoją otwartością wspierali nasze mareckie działania.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.