Temat nadajnika sieci komórkowej wciąż aktualny.

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego gościliśmy Mieszkańców Marek, którzy podnieśli temat planów związanych z budową stacji bazowej wraz z masztem sieci komórkowej (Play) w okolicach ul. Ząbkowskiej. Obecnie jesteśmy w Powiecie w procedurze udzielania pozwolenia na budowę (Starostwo Powiatowe), ale z uwagi na toczące się postępowanie nie możemy udzielać wszystkich informacji w tej sprawie. Oczywiście Powiat dopełni wszelkich starań, aby wydana decyzja była przeanalizowana pod każdym możliwym względem, biorąc pod uwagę wszystkie argumenty.

Osobiście śledzę tę sprawę od samego początku i analizując zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mówią one, że zapisy ogólne wskazują możliwość zabudowy do wysokości 25 m, jednak szczegółowe zapisy mówią już o ograniczeniach zabudowy do wysokości 12 m. Analizując również orzecznictwa, które mówiły o pierwszeństwie jednych zapisów przed drugimi, to właśnie zapisy szczegółowe są tymi ważniejszymi. Podsumowując należy podkreślić, że Starostwo Powiatowe wydaje decyzje na budowę na podstawie obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenach danej gminy/miasta.

33333777_1792140394187216_9222574143600328704_o.jpg

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.