Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (akt erekcyjny) 25.05.2018 r.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Mareckiego Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego to niewątpliwe dziejowa chwila w naszym mieście. Wspomniana inwestycja jest prawdopodobnie najnowocześniejszą tego typu w Polsce. Szkoła podstawowa na 1200 uczniów, basen, sala widowiskowa, pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, bieżnia, miasteczko ruchu drogowego, a do tego zabudowy wykonane w energooszczędnej technologii. Prace budowlane, które przez cały okres inwestycji prowadzić ma łącznie ok. 2000 pracowników, mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku. Termin ambitny, ale patrząc na tempo prowadzonych dziś prac, należy wierzyć, że wykonawca – firma Budimex – wywiąże się z umowy.

Cieszę się, że inwestycja mogła się rozpocząć i nie ukrywam swojej wielkiej radości, że mogłem wziąć udział w dzisiejszym wydarzeniu. To historyczne chwile, które poprzedziły wieloletnie starania wielu osób zaangażowanych w prace nad tą inwestycją. To również chwile sporów o lokalizację, zakres inwestycji, a do tego zmiany w edukacji likwidujące gimnazja, co wydłużyło prace projektowe. Cieszę się, że praktycznie całą zeszłą kadencję mogłem uczestniczyć w pracach nad projektem tych wspaniałych obiektów. Dzisiejsza radość jest chyba w pełni uzasadniona z uwagi na fakt, że pierwsze rozmowy nad potrzebą budowy tego typu kompleksu rozpoczęły się kilkanaście lat temu.

Jedno jest pewne, że wybudowany kompleks będzie wizytówką Marek, a zakres jego działania zaspokoi oczekiwania Mieszkańców naszego miasta pod względem edukacyjnym, kulturalnym i sportowym.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.