Sondaż na lokalnym podwórku, czyli na kogo oddałbyś swój głos?

Jakiś czas temu, troszkę w formie zabawy, ale jednak – zamieściłem na stronie ankietę, w której można było opowiedzieć się za jedną z partii politycznych, w kontekście wyborów parlamentarnych. Oczywiście ankieta była w pełni anonimowa, jednokrotnego wyboru i bez możliwości komentowania. W ankiecie oddano wówczas ok. 200 głosów.

Podczas zamieszczania wspomnianej ankiety padały głosy, aby powstała podobna ankieta, ale w odniesieniu do lokalnego podwórka, czyli wyborów samorządowych do Rady Miasta Marki. Kilka dni temu kilku z użytkowników Forum Mieszkańców Marek przypomniało mi o temacie, dlatego czas na ankietę. Z powodów oczywistych temat ten jest ciekawszy, bo bliższy każdemu z Mieszkańców. Do wyborów samorządowych, które odbędą się prawdopodobnie jesienią pozostało jeszcze troszkę czasu. Dziś nie znamy jeszcze poszczególnych komitetów wyborczych, dlatego w ankiecie zamieszczone zostaną te z komitetów, które startowały w ostatnich wyborach (znacząca liczba głosów).

Ankieta oparta jest jedynie na Mieszkańcach Marek, którzy korzystają z internetu (Facebook, portal Marki.net, werelich.net), dlatego wiadomym jest, że jej wyniki nie mogą być traktowane w odniesieniu do faktycznego poparcia danego komitetu w Markach. Mogą jednak w jakiś stopniu pokazać poparcie w sieci, co nie jest przecież bez znaczenia.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.