Wybory do Rady Miasta Marki – wyniki internetowej ankiety.

W zamieszczonej w poniedziałek ankiecie, w której zadałem pytanie – „Gdyby wybory samorządowe do Rady Miasta Marki odbyły się dziś zagłosowałbym/a na:” swoje głosy oddało 231 osób. Poniżej zamieszczone zdjęcie ukazuje wyniki przeprowadzonej ankiety i oczywiście nie można uznawać ich za odzwierciedlające faktyczne poparcie dla danych komitetów wyborczych w Markach, ale jednak wyniki, to wyniki.

Ważnym jest, że ankieta zamieszczona na moim blogu została udostępniona jedynie w dwóch źródłach: Forum Mieszkańców Marek na Facebooku i portalu Marki.net. Celowo nie udostępniłem jej na swoim profilu Facebook, aby uniknąć sytuacji, w której można byłoby zarzucić, że w ankiecie głosowali sami moi znajomi z FB, którzy mają konkretne preferencje polityczne.

Nie widzę potrzeby komentowania samych wyników, bo każdy może ocenić je indywidualnie. Jedno jest pewne, że sytuacja na przełomie ostatnich lat uległa dużej zmianie i śmiem twierdzić, że wyniki poszczególnych komitetów wyborczych będę znacząco różnić się od tych z 2014 roku. Do tego wracają listy wyborcze, które zastąpią jednomandatowe okręgi wyborcze, co również wpłynie na układ sił w mareckiej radzie miasta.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.