Korespondencja z IDS-BUD wykonawcą ciągu ulic: Sosnowa/Kościuszki.

W związku z opieszałością wykonawcy drogi powiatowej w ciągu ulicy Sosnowej i Kościuszki, wystąpiłem pisemnie do władz firmy IDS-BUD z prośbą o reakcję oraz przedstawienie dalszych działań.

37949245_1892561140811807_2602265575921025024_n

Poniżej link do powyższego pisma:

https://werelich.net/2018/08/02/moje-pismo-do-wykonawcy-w-sprawie-opoznien-przy-realizacji-przebudowy-ciagu-ulic-sosnowa-kosciuszki/

W odpowiedzi na moje pismo wykonawca zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby rozpocząć inwestycję, jednak nie może przekazać mi szczegółowych informacji, ponieważ te może otrzymać jedynie UM Marki jako strona umowy głównej. Oczywiście rozumiem tego typu argumentację, dlatego niezwłocznie porozumiem się w tej sprawie z burmistrzem Jackiem Orychem.

Przypomnę jedynie, że zabiegając za tą inwestycją, przeznaczyliśmy na wykonanie powyższego ciągu ulic ze środków Powiatu blisko 7 mln zł. W tej sytuacji nie zamierzam bezczynnie przyglądać się i tolerować kolejne dni opóźnienia dla tej inwestycji. Wykonawca kolejny już raz złożył niepełną dokumentację do Starostwa Powiatowego w Wołominie  w sprawie zastępczej organizacji ruchu. Brakuje chociażby uzgodnień w kwestiach linii autobusowej z ZTM, dlatego Starostwo nie może zatwierdzić zastępczej organizacji ruch w tej formie, ponieważ mogłoby to skutkować skasowaniem linii autobusowej, o czym nie może być mowy.

Poniżej odpowiedź firmy IDS-BUD na moje pismo:

IDS-BUS pismo Werelich-page-001.jpg

W uzupełnieniu mojego pierwszego pisma, w wyniku podtopień ulicy Sosnowej po ulewnych deszczach, skierowałem kolejne pismo do firmy IDS-BUD. Zdjęcia załączone do pisma pokazywały dlaczego Mieszkańcy Marek nie mogą czekać w nieskończoność na nową drogę.

Poniżej link do powyższego pisma:

https://werelich.net/2018/08/08/uzupelnienie-do-mojego-pisma-w-sprawie-ciagu-ulic-sosnowa-kosciuszki/

W odpowiedzi na moje pismo wykonawca informuje, że znany mu jest stan ulicy Sosnowej i podtrzymuje swoje zapewnienia mające na celu jak najszybsze rozpoczęcie prac.

Poniżej odpowiedź firmy IDS-BUD na moje pismo:

img-820132858-0001-page-001

Co dalej?

W związku z zaistniałą sytuacją jedynym rozwiązaniem jest naciskanie ze strony UM Marki na wykonawcę, ponieważ to marecki urząd jest stroną do umowy głównej, dlatego będąc w stałym kontakcie z Burmistrzem Jackiem Orychem będę namawiał go do powyższych działań. Dodatkowo, ze swojej strony mogę zapewnić, że Starostwo Powiatowe w Wołominie dołoży wszelkich starań, aby żaden dokument dotyczący naszej mareckiej inwestycji nie zalegał na biurku dłużej, niż jest to konieczne. Jest tylko jeden warunek – kompletna dokumentacja dotycząca zastępczej organizacji ruchu, którą złoży wykonawca.

 

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.