Świąt magią odkrywanie – Mieszkańcy Mieszkańcom. Było świątecznie…

Wydarzenie stworzone przez Mieszkańców Marek dla Mieszkańców. Wpisując się w świąteczny klimat Bożego Narodzenia, czytaliśmy wiersze autorstwa Katarzyny Kowci, śpiewaliśmy znane polskie kolędy, a dla naszych gości przygotowaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz drobny poczęstunek.

Wśród występujących na scenie: marecka młodzież z LO w ZS Nr 1, przewodniczący rady miasta Marki Paweł Pniewski, radna miasta Marki Agnieszka Lużyńska, radna miasta Marki Anna Chojecka, radny miasta Marki Jarosław Jaździk, członkowie Stowarzyszenia Projekt Marki Katarzyna Kowcia, Wojciech Trzaskowski, Jarosław Ratajczyk oraz moja skromna osoba.

Dziękuję Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszego wydarzenia, a w szczególności Kasi Kowci za przygotowanie tekstów, scenariusza i pomysły. Dziękuję również naszym gościom oraz muzykom, a także mareckiej młodzieży – dzięki Wam wydarzenie miało niezapomniany klimat. Dziękuję Mieszkańcom Marek, którzy mimo gorącego, przedświątecznego okresu, znaleźli czas na wzięcie udziału w tym wyjątkowym spotkaniu.

Oprawę muzyczną zapewni Daniel Pasternak oraz Jakub Kwaśniewski.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Projekt Marki, a współorganizatorem Centrum Aktywności CAF3.

Partnerem wydarzenia była Księgarnia ELPAT (Marki, ul. Braci Briggsów 5)

Patronat medialny: Tuba Marek oraz WWL24.

Relacja z wydarzenia na portalu WWL24

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.