Musimy rozbudować Szpital Powiatowy w Wołominie!

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej #PowiatWołomiński w Szpital powiatowy w Wołominie. Główne tematy: bieżąca działalność szpitala w perspektywie przyszłej rozbudowy, funkcjonowanie SOR-u.

Rozbudowa szpitala jest konieczna i pilna, dlatego pod koniec poprzedniej kadencji podjęliśmy jako Rada decyzję o rozbudowie. Na dziś jedyne co można zrobić, aby usprawnić funkcjonowanie SOR-u poprzez poprawę kadry lekarskiej. Rynek jest jednak ciężki. Brak specjalistów daje się we znaki chyba w każdej branży, również w służbie zdrowia.

Problemy systemowe w naszym kraju powodują, że połowa pacjentów udających się na SOR, traktuje będących tam lekarzy jako lekarzy pierwszego kontaktu.

Z ciekawostek: SOR przyjął w zeszłym roku 36 tys. pacjentów, gdzie jeszcze w 2000 roku liczba ta oscylowała na poziomie 10 tyś. pacjentów. Na szpitalnej porodówce urodziło się w 2018 roku 1750 dzieci, najwięcej spośród wszystkich szpitali powiatowych na #Mazowsze.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.