Pojemniki na używaną odzież – odpowiedź na moje pismo w sprawie zwiększenia częstotliwości opróżniania tychże pojemników.

Organizacje prowadzone na terenie #MiastoMarki zbiórkę używanej odzieży z wykorzystaniem kontenerów zostały poinformowane pisemnie o zwiększenie pieczy nad gruntami, gdzie zostały ustawione pojemniki. Generalnie OK. Ja osobiście postawiłbym warunek, że albo organizacje zwiększą częstotliwość opróżniania i monitorowania pojemników, albo nie otrzymają zgody na ich ustawienie (grunty miejskie).

Jeśli chodzi o nie wskazanie lokalizacji nieoznakowanych pojemników, to na załączonych do przesłanego przeze mnie pismach zdjęciach (http://werelich.net/…/pojemnikowego-problemu-ciag-dalszy/) widać, że są to pojemniki oznakowane np. zdjęcie poniżej PCK.

Oczywiście nikt z nas nie ma wpływu na akty wandalizmu, ale w rozmowie z jednym z pracowników działających na rzecz wspomnianych organizacji odpowiedzialnych za zbiórki, który opróżniał pojemniki padło stwierdzenie, że pojemniki często otwierają się z przepełnienia, pod naporem zgromadzonej w nich odzieży. Skoro tak, to zwiększenie częstotliwości opróżniania pojemników jest w pełni zasadne.#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WerelichPomaga

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.