Sprawozdanie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Podczas ostatniej sesji Rady #PowiatWołomiński przedstawiono nam sprawozdania z działalności za 2020 rok m. in. Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, czy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Z uwagi na obecną sytuację w kraju, szczególnie wsłuchiwałem się w informacje przekazywane przez Panią Inspektor Annę Godlewską.

Z ważnych i zarazem ciekawych informacji wynika, że w 2020 r. na terenie powiatu przeprowadzono 50705 testów na SARS-Cov-2, z czego 9147 dało wirniki pozytywne. W związku z tym hospitalizowano 533 osoby. Niestety odnotowano 120 zgonów.

Potwierdzono również 112 przypadków szkarlatyny, a także 294 przypadki ospy wietrznej.Szczegółowe informacje z działalności Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie w linku poniżej:https://arekwerelich.files.wordpress.com/…/wp…

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.