W kwestii bezpieczeństwa…

Po ostatnim tragicznym wydarzeniu w sąsiednich Ząbkach, wspólnie z Ewa Rosa złożyliśmy do Starosty interpelację z prośbą o przedstawienie szczegółowych danych, dotyczących przestępczości w poszczególnych gminach powiatu.

Przeglądając statystyki, porównując z gminami o zbliżonej liczbie Mieszkańców oraz podobnym charakterze miasta np. Ząbki, Zielonka, Kobyłka (gminy miejskie) nie wyróżniamy się jako Marki, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym. W jednym miejscu wyglądamy lepiej, w innym gorzej, również w zależności od danego roku. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest dobrze, bo byłoby to zdecydowane nadużycie. Z całą pewnością głównym problemem są braki kadrowe w Policji, ponieważ sprzęt i kwestie lokalowe nie są już większymi problemami. Odpowiedź na naszą interpelację, która jest jednocześnie uzupełnioną wersją sprawozdania KPP w Wołominie w linku poniżej:http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php…Treść naszej interpelacji poniżej:http://werelich.net/2021/01/19/w-kwestii-bezpieczenstwa/Ciekaw jestem Państwa/Waszej opinii na temat tych statystyk. Jest to materiał, który może posłużyć do ewentualnych działań z naszej strony w celu mam nadzieję poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. Powyższe sprawozdanie będzie również tematem dzisiejszej sesji Rady Powiatu.#dlaMieszkańców #radnyWerelich #BezpieczneMarki

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.