Przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania Kościuszki/Wołodyjowskiego

Powiat Wołomiński złożył stosowny wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 rok🚦

Wraz z ww. wnioskiem Powiat aplikuje o środki jeszcze w 11 lokalizacjach, łącznie po jednej lokalizacji w każdej z 12 gmin powiatu wołomińskiego.

Pozostałe lokalizacje to:
Ząbki: skrzyżowanie ul. Batorego/Wyspiańskiego
Dąbrówka przy szkole podstawowej;
Jadów, ul. Wyszyńskiego/Leśna w Urlach;
Klembów, msc. Krusze przy OSP;
Kobyłka, ul. Zagańczyka i Serwitucka;
Poświętne, przy szkole podstawowej;
Radzymin, ul. Norwida i Strzelców Wileńskich;
Strachówka, przy OSP;
Tłuszcz, ul. Warszawska przy ul. Szklanej;
Wołomin, ul. Fieldorfa i Sportowa;
Zielonka, ul. Marecka i Kościuszki;
Maksymalna wartość dofinansowania to 80% kosztów realizacji inwestycji, więc warto aplikować.

Niezależnie o wyników, przejście w rejonie skrzyżowania Kościuszki/Wołodyjowskiego zostanie zrealizowane, ponieważ w tegorocznym budżecie Powiatu zostały na ten cel zabezpieczone środki finansowe.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.