Sesja rady #PowiatWołomiński to przede wszystkim trzy tematy:

Raport o stanie powiatu wołomińskiego, z którym można się zapoznać pod poniższym linkiem, a warto ponieważ zawiera wiele ciekawych statystyk oraz wartościowych informacji: http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php….

Udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu za 2020 r. i tu ważna wiadomość – decyzją radnych była jednogłośna, co oznacza pozytywną ocenę wystawioną przez wszystkich radnych, niezależnie od ugrupowań, które reprezentują.

Udzielenie Wotum Zaufania dla Zarządu Powiatu za 2020 r. Tu decyzja była identyczna jak w przypadku absolutorium.Dla mnie osobiście bardzo ważnym jest, że współpraca na linii Zarząd – Rada układa się bardzo dobrze, ponieważ jest to gwarancja dla naszych Mieszkańców dobrze wykonanej przez nas pracy ma rzecz lokalnej społeczności.Co się udało dzięki tej współpracy zrealizować w ubiegłym roku?

W latach 2019-2020 pozyskaliśmy ponad 1⃣4⃣7⃣ mln zł zewnętrznych funduszy m.in. na remonty dróg, rozbudowę szpitala, czy budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego.

Dochody Powiatu na przełomie 2018 i 2020 roku zwiększyły się o ponad 8⃣4⃣ mln złotych.

2⃣0⃣2⃣0⃣ rok to również czas walki z pandemią koronawirusa, która nieodzownie wpłynęła na nasze społeczeństwo. Za pośrednictwem Powiatowego Urządu Pracy w Wołominie, wsparliśmy przedsiębiorców i pracowników w okresie pandemii kwotą ponad 9⃣1⃣ mln złotych. Z tego miejsca gratuluję Zarządowi Powiatu, dziękuję za bardzo dobrą współpracę i liczę na więcej 😉🙂

#dlaMieszkańców#WspólnaSprawa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.