Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja…

Na poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bardzo duży wpływ ma edukacja oraz akcje uświadamiające. Nieoceniona w tych kwestiach jest Pani Wioletta, podinspektor KPP w Wołominie odpowiedzialna za prewencję kryminalną, osoba z wielką pasją, której prelekcji z zaciekawieniem słuchają uczestnicy wszelkich spotkań, dotyczących bezpieczeństwa, niezależnie od wieku.
👉 W związku z powyższym złożyliśmy wspólnie z radną Ewą Rosą interpelację do Starosty #PowiatWołomiński w kwestii zwiększenia możliwości KPP w Wołominie odnoście prowadzenia działań prewencyjnych, czyli spotkań/prelekcji z zakresu bezpieczeństwa. Dziś jedyną osobą na cały powiat jest wspomniana Pani Wioletta, co oczywiście nie odpowiada na zapotrzebowanie szkół powiatowych i gminnych z terenu powiatu.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.