O bezpieczeństwie na terenie naszego powiatu.

Wyjazdowe posiedzenie połączonych Komisji Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska #PowiatWołomiński oraz Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego z udziałem m. im. Pani Prokurator, Komendantów powiatowych jednostek Policji oraz Straży Pożarnej, a także włodarzy gmin.
✔️ Głównym tematem oczywiście bezpieczeństwo. Poruszany był również temat ostatnich zgłoszeń, dotyczących prób porwań dzieci, tu Policja mówi jasno – należy niezwłocznie zgłaszać takie przypadki – lepiej wielokrotnie sprawdzić, niż raz zbagatelizować. Ciekawostką był pokaz specjalnego domku, który służy celom edukacyjnym (uświadamianie zagrożeń, czyli co może spowodować pożar w domu, jak gasić taki pożar, itd.). W stolicy są trzy takie domki, natomiast Powiat rozważa pierwszy taki zakup.
✔️ Rozmawiano również o działaniach powołanego przez Starostę Zespołu ds. Gospodarowania Wodami, Melioracji i Retencji
✔️ Ważnym tatem był także ten związany z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w związku z rozpoczętym właśnie sezonem wakacyjnym.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.