Problem z sygnalizacją świetlną w naszym mieście.

Mieszkańcy #MiastoMarki informują o utrudnieniach, związanych z ustawieniami sygnalizacji świetlnej w mieście. Chodzi o lewoskręty na skrzyżowaniach, gdzie na zielonym świetlne przejeżdża jedynie kilka pojazdów. Taka sytuacja powoduje duże korki – mimo okresu wakacyjnego. Sprawa dotyczy wszystkich skrzyżowań. Wygląda na to, że MZDW (zarządca drogi – aleja Piłsudskiego), czyli jednostka #Mazowsze dokonała w ostatnim czasie zmian w ustawieniach, ponieważ jeszcze chwilę temu sygnalizacja funkcjonowała w trybie, który nie generował dzisiejszych utrudnień.
W związku z powyższym, wspólnie z Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego ,która przewodniczy w Sejmiku komisji infrastruktury, zgłosiliśmy problem w MZDW. Liczymy na to, że wspomniana jednostka dokonana stosownych zmian w ustawieniach sygnalizacji świetlnej, tak aby udrożnić zakorkowane dziś lewoskręty. Najgorzej wygląda sytuacja na skrzyżowaniach Piłsudskiego/Sosnowa/Szkolna oraz Piłsudskiego/Legionowa. Trzeba jednak przyjrzeć się każdemu ze skrzyżowań.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.