Światowy Dzień Sybiraka.

W piątek w Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka odbyły się uroczystości związane ze Światowym Dniem Sybiraka oraz 82. rocznicą inwazji Armii Czerwonej na Polskę. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej Polska360 Związek Sybiraków – Koło Wołomin
W trakcie uroczystości przyznano liczne odznaczenia nadane przez Prezydenta RP.
Pani Marii Sobolewskiej,
Pani Elżbiecie Piątek,
Pani Anastazji Kowalskiej,
Panu Tadeuszowi Dąbkowskiemu
Panu Tadeuszowi Janiakowi,
Panu Kazimierzowi Tarapacie,
Panu Andrzejowi Wesołowskiemu.
Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków otrzymał Adam Lubiak – Starosta Wołomiński
O oprawę artystyczną zadbali uczniowie I LO PUL w Wołominie oraz Klub AK Ziemi Radzymińskiej Odbył się również koncert Macieja Wróblewskiego.
Wśród wyjątkowych gości obecni byli m. im. przedstawiciele Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polaków – Ofiar Represji Politycznych (Sybiraków) na Białorusi oraz Związku Polaków na Białorusi.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.