Dzień Edukacji Narodowej.

Wszystkim Pracownikom placówek oświatowych w naszym mieście oraz powiecie wołomińskim złożyłem najserdeczniejsze życzenia! „Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, szacunku, wsparcia i zrozumienia, a także godziwych zarobków”. 14 października pozwoliłem sobie skierować krótkie pismo do placówek oświatowych w #MiastoMarki oraz szkół #PowiatWołomiński.

W piątek 15 października odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Miejscem spotkania była Fabryczka, przy ul. Orwida w Wołominie. To już tradycja. Każdego roku wyróżnienia otrzymują nauczyciele i dyrektorzy, którzy w sposób szczególny zasłużyli się swoją pracą i działalnością w minionym roku szkolnym. Nie inaczej było i w tym roku. Należy zauważyć, że poprzedni rok szkolny był wyjątkowo trudny z uwagi na sytuację, związaną z pandemią. Tym bardziej słowa uznania i podziękowania dla każdego pracownika placówek oświatowych!

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.