Rewitalizacja kamienic, a #SMOG?

W ostatnim czasie otrzymuję całkiem sporo wiadomości od Mieszkańców naszego miasta, pytających o systemy grzewcze w mareckich kamienicach (budynki komunalne) – pewnie z uwagi na rozpoczęty sezon grzewczy. Mieszkańcy zauważają, że kamienice pięknieją, co cieszy oko i z całą pewnością wpływa pozytywnie na wizerunek miasta, ale pytają głównie o to, co wydobywa się z kominów mareckich budynków komunalnych? Bo w tym przypadku zauważalnej różnicy nie odnotowali.

W związku z powyższym złożyłem dziś pismo do Burmistrza #MiastoMarki z pytaniami, jaki jest zakres prac remontowych kolejnych ośmiu kamienic, które niebawem ruszą z dofinansowanie środków z budżetu państwa? Jeśli te prace nie przewidują wymiany systemów grzewczych, to kiedy takiej wymiany można się spodziewać? Obszerniej o tym w piśmie poniżej.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #StopSMOG

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.